Gdy opadnie bitewny kurz. Czyli premierowy raport bitewny.

Jako że bloga prowadzę od 2010 roku z większym lub mniejszym zapałem, dopiero teraz zdecydowałem się na stworzenie pierwszego raporciku. Zdeterminowany spakowałem aparat, utensylia do pisania i ruszyłem do punktu zbornego:).

Generalnie wczoraj zdążyliśmy zagrać dwie potyczki. Pierwsza bitwa BA vs CSM i druga TAU vs CSM 1500 pts.

Uczestniczący w manewrach:

Majk.
Bezkompromisowy dowódca Tau. Wszystkim znana jest jego wytrwałość w oczekiwaniu na nowy Codex. Prywatnie wielbiciel poezji waginogłowych. Sam ma zamiar wydać niebawem tomik wierszy.


Reiner.
Głównodowodzący siłami zakonu Krwawych Aniołów, znany z brawurowej taktyki oraz bezkrytycznego podejścia do swoich decyzji:P. Gra w lotto łudząc się zakupami w FW;).


Sąsiad vel AMC
Tajemnicze indywiduum obejmujące funkcję generała sił chaosu. Gdziekolwiek się pojawi czyni chaos;). Prywatnie smakosz  Tyskiego oraz Harnasia i Tatry.Rozpiski opiszę w telegraficznym skrócie gdyż w bitewnym szale zagineły.

BA

ASTORATH
RECLUSIARCH
8 AS Melta&Fist JP
9 AS Melta&TH JP
Sanguinary Priest JP
Baal Predator AC&HB
Furioso Librarian
Sanguinary Guard 2xInfernus Pistol

CSM

DEMON
2xBerserkerzy Fist
Vindykator
Predator Destructor
Defiler
5xTerminators
Landraider
Rhino

Rozstawienie Pitched Battle.Kontrola  4 punków.

Tło muzyczne:).


Inicjatywę wygrywa Sąsiad i wybiera dogodniejszą krawędź stołu. Zostawia Terminatorów w DP. Ja decyduję na pozostawienie w rezerwach oddziału Assaultów z Reclusiarchą oraz Gwardię Sanguinusa. Oddział z Astorathem i Furioso Librarianem w osłonie za budynkiem niedaleko znacznika. Baal Predator przy drugim znaczniku.Inicjatywy nie udaje się przejąć. Sąsiad zaczyna swoją pierwszą turę.

TURA 1 CSM


Berserkerzy Khorna wsiadają do Landraidera.
Transporter opancerzony Rhino rusza w kierunku wrogiego znacznika (12''). Załoga decyduje się na użycia osłony dymnej.
Demonicznie opętany Landraider otwiera huraganowy ogień z dział laserowych w kierunku Predatora klasy Baal. Dzięki osłonie ostrzał jest nieskuteczny.
Defiler oraz Predator Destruktor prowadzą ostrzał oddziału szturmowego z Astorathem. W wyniku morderczego ostrzału ginie trzech braci zakonnych.TURA 1 BA

Baal Predator wjeżdża w ruiny budynku, prowadząc ostrzał w kierunku nadjeżdżającego transportera chaosu. Zmasowany ogień ciężkich bolterów oraz głównej broni unieruchamia wrogi pojazd.
Furioso Librarian używa mocy psionicznych i na skrzydłach Sanguinusa pokonuje dystans potrzebny do osiągnięcia osłony przed wrogim ostrzałem. To samo też czyni Astorath z powierzonym mu oddziałem (rzut na bieg 1).TURA 2 CSM

Landraider rusza pełną predkością wypuszczając zasłonę dymną. Za kolosem porusza się na ten sam dystans demon. Defiler przemieszcza się aby mieć dogodną pozycję do ostrzelania oddziału szturmowego i samego Astoratha.
Ogień Defilera sprowadza zagładę na szturmowców krwawych aniołów. Gdy popioły opadają okazuje się iż przeżył tylko Astorath oraz Sanguinary Priest.
Kanonada Predatora Chaosu dosięga również czołg wsparcia krwawych aniołów. W fontannie iskier i gigantycznej eksplozji czołg traci wieżę a ogłuszona załoga nie jest w stanie podjąć żadnej akcji.
TURA 2 BA

Przelatujący nad polem walki ThunderHawk zrzuca na oznaczone pozycje Gwardię. Krew wrze w żyłach z wszechogarniającej żądzy zemsty. Niestety Demoniczny konstrukt chaosu zostaje poza zasięgiem broni gwardzistów.
Furioso Librarian wraz z Astorathem i kapłanem przemieszczają się w kierunku zniszczonego budynku.
TURA 3 CSM

Terminatorzy Chaosu teleportują się na pole bitwy z orbity. Koordynaty pochodziły od Ikony Berserkerów znajdujących się w transporterze Rhino. Landraider dalej na pełnej prędkości rusza w kierunku punktu. Demon w cieniu molocha na gąsienicach również zmierza w tym samym kierunku. Defiler kieruję w kierunku gwardii strumień ognia z miotacza płomieni. W płomieniach ginie dwóch gwardzistów.
Predator Chaosu uporczywie ostrzeliwuje Predatora ogłuszając kolejny raz załogę.
Konstrukt Chaosu rusza w szaleńczej szarży na gwardzistów sanguinusa. Mechaniczne ramię rozcina na pół jednego gwardzistów. Ocaleli gwardziści wycofują się z walki dzięki swoim plecakom. Lądują w pobliskim zniszczonym budynku.


  TURA 3 BA

Kolejny raz ThunderHawk zrzuca na pole bitwy kolejny oddział zakonników. Ogarnięci furią szturmowcy lądują niedaleko Vindykatora Chaosu. Wsparci ognistą przemową Recluziarchy rozpoczynają ostrzał czołgu. Promień z broni energetycznej brata Lorenzo penetruje pancerz pojazdu. Pole bitwy spowija dym po gigantycznej eksplozji.
Gwardziści Sanguinusa rozpoczynają ostrzał wrogiego predatora. Kanonada strzałów skutkuje zniszczeniem wrogiego czołgu.
W kierunku wroga również przemieszcza się Furiosa Librarian wraz z Astarothem.


Cdn.

Komentarze

Popularne