poniedziałek, 29 października 2012

Drang nacht OstenW sieci pojawił się Quick Reference Sheet do tak długo wyczekiwanego przeze mnie Battlegroup Kursk. Podręcznika do OWW2 jeszcze komisyjnie nie spaliłem ale sądzę iż zrobię to bez skrupułów, jeśli tylko BK spełni moje oczekiwania. Książka wpadnie mi w łapy pewnie w okolicach przyszłego tygodnia (dzięki uprzejmości kolegi Przemka) ale przeglądając RS i czytając informacje zamieszczone w sieci mogę być prawie pewny iż mamy hicior:). Wracam zatem do malowania swojej dywizji SS Leibstandarte Adolf Hitler nad którą prace zostały zawieszone po kilku niefortunnych testach mechaniki OWW2.

Battlegroup Kursk Quick Reference Sheet


piątek, 26 października 2012

Wall Of Martyrs

GW rozpędza się z kolejnymi nowościami. Każdy nowy element terenu do WH40K witam z otwartymi rękoma. Od czasu kiedy system modularnych okopów wpadł mi w oko podczas czytania nowego Codexu Chaos Space Marines, wyczekiwałem jakichkolwiek informacji na ich temat. Nie muszę chyba wyjaśniać iż wystawianie dostępnego Aegis Defence Line jest przydatne i opłacalne. Pozostaje tylko pytanie co nam zaoferuje nowy produkt GW i jaka armia będzie mogła z niego skorzystać.. Po prawdzie muszę się przyznać iż kiedy spoglądam na te foty żałuję iż pozbyłem się swojej Imperialnej Gwardii. Suma Sumarum pozostaje jedynie czekać cierpliwie na kolejne info.


W mojej opinii Mur Męczenników wygląda kapitalnie. Czy to obsadzony będzie bitnym regimentem Imperialnej Gwardii, oddziałem Astartes czy też hordą heretyków;).

poniedziałek, 22 października 2012

Dywagacje przy piwie;)

Witajcie po kolejnej długiej przerwie spowodowanej tym razem zmianą stanu cywilnego;). Od dłuższego czasu biernie obserwowałem wpisy innych bloggerów odnośnie nowej edycji WH40K. Mam już rozegrane za sobą kilka partii na zasadach nowej edycji i mogę tylko wyrazić się w prawie samych superlatywach ale niestety trzeba dodać przysłowiową łyżkę dziegciu;).Wprowadzenie w końcu zasad dotyczące maszyn latających, wyklucza 5 edycyjny absurd szarżowania takich modeli..ale dlaczego do jasnej cholery GW nie wydaje errat do codexów dodających wszystkim rakiet typu Flak??. Czy to kolejne zamierzenie marketingowe mające na celu dodać ten przywilej tylko nowym codexom?. Pójdźmy o krok dalej, challenge i walka wręcz, jakoś nie jestem przekonany czy te zmiany wyjdą systemowi na dobre. Przedłużenie fazy CC w porównaniu do poprzedniej edycji i wspomniany wcześniej nieszczęsny challenge, przypomina mi to wszystko co odrzucało mnie w lustrzanym universum GW. Reasumując kończę jojczyć, pozostaje czekać na nowy codex Eldarów oraz w ramach odskoczni na świeżutki podręcznik Battlegroup Kursk.