Frostgrave - Warband CardsPodczas pierwszej gry we Frostgrave gdzie narodził się pomysł stworzenia kart czarów, pojawił się jeszcze jeden koncept. A może by tak stworzyć poszczególne karty naszych dzielnych wojaków? Nie zrozumcie mnie źle nie chcę rezygnować z karty drużyny:).
Z doświadczenia wiem że zapisywania wszelakich buffów/debuffów i innych czynników jest dosyć kłopotliwe tak samo jak pamiętanie o nich. Również oznaczanie modeli wszelakimi znacznikami, których nota bene do Frostgrave nie posiadam i dzięki zestawowi tych kart raczej nie będę potrzebował. Cały set będzie obejmował karty efektów czarów, które w danym momencie są aktywne na modelu jak i również ekwipunek dodatkowy, który nosi ze sobą taki jak wszelakie fiolki z miksturami czy też magiczny oręż.
W moim przekonaniu doda to rozgrywce dodatkowego klimatu jak i w sumie uprości jak i przyśpieszy grę choćby poprzez oznaczanie poziomu żywotności naszego wojaka poprzez położenie na karcie kości k6.
Poniżej znajdziecie wstępny projekt kart do naszej zbrojnej hałastry oraz link do pobrania pełnego zestawu kart czarów.


WARBANDMAGICAL ITEMS


To na razie tyle:) dajcie znać jak wam się podoba taki koncept?

Komentarze

 1. Te karty też świetne. Aż się chce grać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie fajne. Żołnierze wyglądają kozacko. Ale nie wiem, jak z przydatnością tego typu kart w grze - wszak trzeba zapisywać zmiany w ilości hit pointów. A przecież nikt nie będzie mazał po takich fajnych kartach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hit Pointy będę zaznaczał kością k6. Wszystkie modyfikatory ujemne, dodatnie wynikające z czarów i ekwipunku lub innych źródeł dodajesz za pomocą kolejnych kart ,które dodajesz do postaci:) ot co. Wszystko jasne i klarowne:]

  OdpowiedzUsuń
 4. no ciekawy projekt, popieram :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Karty fajne. Czekam aż wrzucisz cały set - żołnierzy, potworki czarodziejów itd. Pytanie - czy czary z dodatków też będziesz dodawał?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne