Battlegroup Kursk - Pierwsze Starcie

Pragnę poinformować iż pierwsze całkowicie testowe starcie w BK już za nami. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zabunkrowaliśmy się w naszym "klubowym" garażu jak zwykle dzięki uprzejmości klubowicza Majka;). Na rozgrzanie wrzuciliśmy  szpil w Wh40k 2x2 2400 na stronę. Z pewnych przyczyn przemilczę wynik starcia;). Ale wracając do clue wieczoru czyli do BK, muszę powiedzieć iż jestem pod wielkim wrażeniem. mechaniki systemu. Pomimo tego iż tylko Przemos pochylił się nad książką, testowe starcie przebiegło bez większych zgrzytów. Mogę tylko domniemywać jak szybka będzie walka kiedy każdy już zaznajomi się z zasadami. Battle Rating, ukłony dla twórców systemu. Genialne rozwiązanie w swojej prostocie. Okolo 100 sztonów o różnych wartościach, bodajże od 1-4 oraz kilkanaście zawierające specjalne akcje, należy złożyć w jakiejś sakiewce, pudełku tak aby żaden z graczy nie widział jakie wartości losuje. Ów szton ciągnie się w następstwie straty jednostki. Jeśli suma na sztonach przekroczy nasz Battle Rating wynikający z rozpiski...cóż przegrywamy. Relacja może i przykrótka i posiadająca szczątkowe informacje ale zważcie na to iż chciałem przekazać jakie pierwsze wrażenie wywarł na mnie system;). Teraz już nie mam wątpliwości, podręcznik do OWW2 ląduje w koszu.


Poniżej kilka zdjęć z wczorajszego starcia, nic wielkiego gdyż strzelone we wczesnym etapie gry.

Komentarze

  1. Te ostatnie zdjęcie wyszło bardzo ciekawie, brakuje tylko dymka z lufy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Postaram sie o lepsze nastepnym razem:-). Na razie skupiam sie na odmalowaniu armii do pierwszego konkretnego raportu bitewnego z BK.:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Postaram sie o lepsze nastepnym razem:-). Na razie skupiam sie na odmalowaniu armii do pierwszego konkretnego raportu bitewnego z BK.:-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne