Gdy opadnie bitewny kurz. Część 2.

TURA 4 CSM

Terminatorzy ruszają w kierunku gwardii sanguinusa. Szaleńczy ostrzał jest całkowicie nieskuteczny. Pociski rykoszetują od wspaniale zdobionych pancerzy zakonników.
Landraider bezskutecznie ostrzeliwuje zakonnego predatora.
Defiler rozpoczyna huraganowy ostrzał oddziału szturmowego z Reclusiarchą. Kolejni bracia zakonni padają martwi. (Jedynki mnie kochają;)) Furia z jaką Defiler naciera na zakonników pochłania jeszcze kolejnych dwóch. Sierżant uzbrojony w power fist stara się bezskutecznie zniszczyć maszynę kroczącą.

TURA 4 BA

Do starcia dzięki skrzydłom sanguinusa przyłącza się Furioso wraz z Astarothem i Kapłanem. Drednot z impentem wyprowadza kanonadę ciosów. Jeden z ciosów dosięga generatorów defilera. Eksplozja pokrywa wszystkich walczących. Oderwane odłamki pancerza zabijają dwóch braci zakonnych (meltagun).
Gwardziści poświęcają swe życie starając się opóźnić pochód terminatorów. Zalewają przeciwnika ogniem z Infernus pistoli i ruszają do beznadziejnej szarży. Jeden z terminatorów pada pod ostrzałem. Dochodzi do zwarcia. Żaden z ciosów niestety nie jest w stanie przebić starożytnych pancerzy zdrajców. Ciosy terminatorskich energetycznych broni oraz rękawic dosięgają każdego z zakonników.TURA 5 CSM

Berserkerzy z pobliskiego transportera ruszają biegiem wraz ze swoim demonicznym generałem. Terminatorzy ostrzeliwują odział Astoratha raniąc go samego. Demon spada z przestworzy wprost na Drednota. Siła uderzeń jest tak wielka iż zdołała przebić wiekowy pancerz. Eksplozja niszczy Librariana a odłamki ranią samego demona.
Landraider dalej bezskutecznie prowadzi ogień w kierunku predatora krwawych aniołów.

TURA 5 BA

Nadchodzi czas zapłaty. Oddział z Astarothem oraz Reclusiarchą szaleńczo szarżuje na oddział terminatorów oraz samego demona. Sam Astaroth powala kolosa swym energetycznym toporem. Pod śmiertelnym gradem ciosów giną również terminatorzy. (Konsolidacja w kierunku punktu).

TURA 6 CSM

Landraider chaosu celnie prowadzi ogień w kierunku Baal'a. Tlący się wrak zakonnego czołgu jest niemym wyznacznikiem sukcesu demonicznego bytu drzemiącego wewnątrz Landraidera.
Załoga Rhino oraz berserkerzy bezskutecznie ostrzeliwują zakonników.
TURA 6 BA

Trójka ocalałych zakonników wraz z Astarothem rusza naprzeciw Berserkerom Khorna. Furia zakonników jest straszliwa;P. Po istnym gradzie ciosów nikt ze zdrajców nie zostaje już przy życiu.( Znacznik zajęty).


Niestety walka toczy się dalej....

TURA 7 CSM
Berserkerzy opuszczają Landraidera i zajmują dwa znaczniki....
Bitwa zakończona wynikiem 2:1 dla CSM.

Konkluzje:
Rozpiska for fun. Nie posiadam w swojej kolekcji jeszcze kilku kluczowych modeli. Trzeba będzie w przyszłości pomyśleć nad zakupem predatora AutoLas i Storm Ravena plus box DC.

Poniżej kilka zdjęć z remisowej potyczki Majka z Sąsiadem.Kibicowali i obserwowali:

Wolfgar
Lokalny przywódca kosmicznej wilczej watahy.

Beret
Uodporniony na perswazję i presję dalej niezdecydowany na warhammerowe hobby;)Komentarze

Popularne