piątek, 30 grudnia 2016

Frostgrave: Modyfikacja Bestiariusza i zasady specjalne


Witam po krótkiej przerwie. Jako iż modele Reapera z serii Bones już lecą do mnie postanowiłem zabrać się za modyfikacje bestiariusza. Dodałem dodatkowo kilka zasad specjalnych dla potworów czyhających na naszych dzielnych poszukiwaczy:)
Tabela reakcji Licza jest zgodna z zasadami opisanymi w Thaw of The Lich Lord.FROSTGRAVE ENCOUNTERS
1k20 Roll
Table
1-12
Minor
13-20
Major

MINOR ENCOUNTER TABLE
1k20 Roll
Monster
Quantity
Bahaviour
1-2
Skeletons/ Skeletons Archers
2
Agressive
3-4
Armoured Skeletons
2
Agressive
5-6
Zombie
2
Agressive, Flesh Eater
7-8
Ghoul
2
Agressive, Flesh Eater
9-10
Wolf
2
Agressive
11-12
Bear
1
Agressive
13-14
Vermin Spiders
2
Agressive
15-16
Death Cultist
2
Agressive
17-18
Snow Troll
1
Agressive
19 -20
Ice Spider
1
Agressive

MAJOR ENCOUNTER TABLE
1k20 Roll
Monster
Quantity
Bahaviour
1-2
Spectre
1
Agressive
3-4
Wraith
1
Agressive
5-6
Banshee
1
Agressive,
7-8
Constructs 1-10/11-15/16-20/
1
Agressive, Guardian
9-10
Demons 1-10/11-15/16-20/
1
Agressive
11-12
Wraith Knight
2
Agressive, Duty Beyond Death
13-14
Vampire
1
Agressive, Blood Is Life
15-16
Frost Giant
1
Agressive, King Of The Hill
17-18
Giant Worm
1
Agressive, Tremors
19 -20
Lich
1
Agressive, Beyond The Gates Of Death

AgressiveNajbardziej prymitywne zachowanie jakie towarzysza niektórym potworom i zwierzętom. Wynikają z chęci zaspokojenie głodu lub z poczucia zagrożenia.
Model przemieszcza się w kierunku najbliższego modelu w LOS 10’’. Jeżeli w LOS nie ma żadnego modelu, potwór porusza się poświęcając dwie akcje w losowo wybranym kierunku (1k12). Jeśli podczas ruchu natrafi na przeszkodę, będzie starał się ją pokonać. Jeśli przeszkoda będzie niemożliwa do pokonania będzie starał się ją ominąć jak najkrótszą drogą.

Flesh EaterGłód, którego nie da się zaspokoić, towarzyszy niektórym niższym nieumarłym istotą.
Po wygranej walce z każdym żywym przeciwnikiem należy rzucić kością 1k20. Przy wyniku 1 lub 2 model z zasadą Flesh Eater, pozostaje w kontakcie z podstawką pokonanego wroga oddając się rozkosznej konsumpcji. Traci przy tym wszystkie swoje akcje, zwracając sobie 2 Punkty Życia. W następnej i kolejnych turach należy ponowić rzut.
TremorsNiektóre istoty żyjące pod ziemią mają ekstremalnie wyczulone zmysły. Każdy najmniejszy wstrząs jest błyskawicznie rejestrowany przez zmysły potwora.
Model z zasadą Tremors reaguje na przeciwników do 15’’. Dodatkowo jeśli natrafi na przeszkodę może ominąć ją zakopując się pod ziemią i ominąć ją drążąc tunel. Warunkiem takiego ruchu jest wyjście za przeszkodą pod koniec swojej akcji.

Blood is LifeTym nieumarłych istot zwanych Vampirami czy też Strzygami cierpią na niepochamowane łaknienie krwi istot żywych. To przekleństwo towarzyszy im przez dziesiątki a czasami setki lat ich istnienia. W księgach opisujących ich przeklęty żywot znajduje się wiele zapisów o tym iż dzięki mocy Vitae, Vampir jest w stanie wyleczyć nawet najpoważniejsze obrażenia. 
Model z zasadą BiL po każdym udanym zranieniu modelu odzyskuje automatycznie  Punkty Życia o wartości równej zadanych obrażeń. Wartość odzyskanych punktów życia nigdy nie może przekroczyć podstawowej wartości modelu. Zasada nie ma zastosowania na modele posiadające charakterystykę Construct, Undead, Demon.

GuardianW czasach prosperity Feldstadt wielu Magów używało golemów jako strażników czy też pomocników. Wielu nieostrożnych poszukiwaczy w czasie w czasie eksploracji miasta aktywowało strażnicze runy, którymi były związane służące niegdyś golemy…budząc je ponownie do życia.
Model z zasadą Guardian porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara w promieniu 5’’ od miejsca w którym rozpoczyna grę na stole. Konstrukt zaatakuje każdy model w LOS 10’’. Po pierwszym ataku zasada Guardian zostaje zniesiona i model podlega zasadzie Agressive.

King Of The HillOlbrzymy i Giganci dzięki swym wuczulonym zmysłom jak i przede wszystkim gabarytom mogą dostrzec swoją przyszłą ofiarę znacznie z większej odległości.
Model z zasadą KOTH posiada LOS 15’’.

Beyond The Gates Of DeathNiektórzy istoty na własne życzenie powróciły do świata żywych, lub też zostały związane przez kogoś innego potężną nekromantyczną magią. Powrót z królestwa zmarłych nie odcisnął na nich tak wielkiego piętna śmierci jak na niższych bytach, jednakże oszukanie śmierci nikomu nie uchodzi płazem.
Model reaguje do 15’’ LOS. Model z zasadą BTGoD nigdy sam rozmyślnie nie będzie dążył do związania w walką wręcz.
Przy pojawieniu się na stole modelu z zasadą BTGoD automatycznie rozmieść dwa modele Wraith Knight w odległości 5’’ od Licza.

Priorytet
Sytuacja
Akcja
1
Niewidzialny Mag lub Uczeń w 12’’
Rzuca Reveal Invisible
2
Najbliższy Mag lub Uczeń w LOS
Rzuca Elemental Bolt
3
Poniżej 12 PŻ
Rzuca Steal Health na najbliższy model
4
Major, Minor, Imp Demon w 12’’
Rzuca Bind Demon na najbliższego demona
5
Grupa Przeciwników w LOS
Rzuca Elemental Ball w najbliższy model
6
Pojedyńczy Przeciwnik w LOS
Rzuca Elemental Bolt
7

Brak przeciwników w LOS
Rzuca Raise Zombie
8


Brak przeciwników w LOS
Brak Elemental Shield
Rzuca Elemental Shield
9
Nic z Powyższych
Losowy Ruch

Duty Beyond Death Niektóre istoty, które przekroczyły bramy śmierci i powróciły nie mogą obyć się bez swych najzagorzalszych wyznawców lub pomocników. Mroczna magia wiąże sługi ze swym władcom jeszcze bardziej co w konsekwencji powoduje służbę po wieki….
Jeśli modele z zasadą DBD pojawią się na stole po wylosowaniu Licza będą go chronić aż do swojego zniszczenia atakując najbliższy model w 10’’ LOS.
W razie zniszczenia Licza podlegają normalnie zasadzie Agressive.


wtorek, 6 grudnia 2016

Frostgrave: Kompletny zestaw kartWitam już w ostatniej odsłonie karcianych potyczek z systemem Frostgrave. Poniżej w linku owoc pracy jaki włożyłem w ten zestaw karcianych pomocy do gry.

Sukcesywnie będę starał się rozszerzać oryginalną tabelę z magicznymi utynsyliami o nowe potiony oraz oręż. W planach mam również wprowadzenie "przeklętych przedmiotów" ,których używanie będzie okupione nie tylko utratą HP;)
W dalszej przyszłości mam zamiar skupić się na komplecie 20 kart z misjami do wylosowania przed daną rozgrywką oraz mini kampanią fabularną.
Wszystkim czytelnikom życzę Zdrowych i Wesołych Świąt a poniżej link do plików:)Frostgrave Cards by Reiner

All rights reserved to Osprey Publishing and game developer Joseph McCullough and various Artists.


The supplement created by a fan for fans enjoy :)

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Frostgrave: Base Cards and Captains Tricks of The TradeDzisiaj publikuję ostatni post z tworzonego karcianego dodatku do Frostgrave.
Poniżej karty Siedzib naszych drużyn oraz specjalne zdolności dla Kapitana opisane w dodatku SellSword. Dodatkowo karty symbolizujące rozwój naszego Maga wraz z karta odniesionych obrażeń.
Pozostało mi jedyne sprawdzić karty pod względem błędów oraz może drobnych poprawek graficznych. Cieszę się że w końcu udało się zakończyć cały projekt i z czystym sumieniem mogę powrócić do rozpoczętej makiety do Frosta oraz dalszego sklejania oraz malowania modeli.:]

STATS AND INJURY

BASE AND UPGRADES
TRICKS OF THE TRADEpiątek, 2 grudnia 2016

Frostgrave: Spell EffectPoniżej projekt kart, które mają służyć jako znaczniki na potrzeby efektów czarów pozostających w grze. Zdecydowałem się na wybranie minimalistycznej formy graficznej ze względu na problem z wyszukaniem odpowiednich grafik.
Poniżej karty z kompletnego zestawu.

Dodatkowo wykonałem również karty mające reprezentować czary posiadane przez naszego Maga na zwojach.