sobota, 23 maja 2015

Videoraport #1 Grey Knights VS Eldars 1850 pts
VS


Czołem!


Powoli realizuję pomysł publikowania naszych video raportów. Na pewno nie ustrzegłem się sporej ilości błędów, funkcja stabilizacji obrazu w telefonie nie działa tak wspaniale jak w kamerze. Generalnie nie ma się nad czym rozwodzić i efekt tej pięciogodzinnej potyczki muszę przyjąć na klatę;)
Co do samej bitwy, graliśmy Malestromowe misje. Wylosowaliśmy ukryte zadania Cloak and Shadows.
Po chwilowej początkowej dominacji Eldarów spadły rezerwy Grey Knightów i zaczęła się właściwa część bitwy.
Do 6 tury przegrywałem w punktach różnicą 6 lub nawet 7 VP. Wolfgar sprawnie realizował cele misj. Ja zaś dostawałem na rękę paści, których nie mogłem w pełni wypełnić lub też trzymałem misję na ręce licząc na spełnię zaawansowane zadanie i kulnę D3;)
Fartowne stompy WraithKnighta zakończyły żywot Warlorda Librariana i bezimiennego szeregowego GK;)Kończąc grę w 6 turze.
Emocji było co niemiara. Ale takie są kości i warto nie poddawać się do ostatniej tury:)

A teraz szybkie konkluzje gdyż była to pierwsza gra na nowym Codexie.

WraithKnight - warty swoich punktów. W moich rękach niekoniecznie. Chyba za całą grę trafił ze 3 razy. Lepiej rzucałem już na invy jak dostawałem kanonadę trafień zboostowanych hammerhandem i force weapon. Stompy zrobiły jednak swoje:) Thx God!

Dark Reapers - Sądzę że teraz znajdę miejsce dla nich w każdej rozpisce. W tej edycji dostali Inescapable accuracy co przekłada się na reroll hitów modeli w Zoomie, Swoopie oraz po flatoucie i turbo booscie:)Wszystkie te dobroci plus Reaper rangefinder pozbawiający modeli Jinka  jesteśmy w domu.

Wave Serpent - czasu kulania d6+1 hitów z siłą 7 minął bezpowrotnie. I dobrze. Sam grając na tym ustrojstwie wcześniej po kilku kolejnych grach (zieefff) miałem powoli dosyć. Wystawiłem transporty w wersji bright lance i holofields. Lance oczywiście się nie spłaciły więc następnym razem chyba  wrócę do scatter laserów.

Windraider squad - Wystawiłem 6 uzbrojoną w scatter lasery. Generalnie nic nie zrobili. Zajmowali się cichym schodzeniem z tego świata po dp Wolfgara;)

Wraith Guards - Ci panowie pięknie mnie zaskoczyli. Nie dość że jeden konstrukt zaanihilował jednym celnym strzałem Dred Knighta to jeszcze opierali się 3 tury oddziałowi interceptorów i ha! wygrali:) Spiritseer niestety nie dożył do końca ale początek challenga miał dosyć obiecujący.

Dire Avengers - Tutaj nie ma co w ogóle się rozpisywać. Byli nieźli i są dalej. Nie udało mi się skorzystać z ich Defense Tactics ale zdolność ofcors na duży plus.

To chyba na tyle, zapraszam do obejrzeniu raportu.

Do następnego!

sobota, 16 maja 2015

Incydent na Oberon VI 14k Wh40k BattleW końcu po długich bojach rozegraliśmy finał kampanii narracyjnej o szumnej nazwie "Incydent na Oberon VI".
Malarska aktywacja jaką zapodaliśmy zaowocowała prawie w pełni odmalowanymi armiami.
14k na stronę, misje Malestrom, miało być epicko i było. Miał być pełny video raport i niestety tego celu nie dało się zrealizować. Mieliśmy ograniczone ramy czasowe i od drugiej tury goniliśmy jak szaleni. Grę zakończyliśmy po czwartej turze. Ciężko stwierdzić jak gra potoczyła by się dalej ale do końca czwartej tury przegrywaliśmy z CSM 9:8. Wszyscy ,którzy znają specyfikę nowych misji wiedzą że czasami w jedną turę można wykręcić niezły wynik o ile szczęście nam sprzyja.
W miarę możliwości postaram się ściągnąć i opublikować pełne rozpiski Zed'a, Micza i Wolfgara.
A teraz zapraszam na krótki filmik z gry.


CSM VS AM, BA, IK

Enjoy:)