niedziela, 25 listopada 2012

Reinerowe Panzerwaffe cz.2

Na fali ciągłej lektury podręcznika do BK, postanowiłem podłubać w końcu przy Grenadierach Pancernych.  Efektem dzisiejszej niedzieli poczynione ostały 3 drużyny z MG oraz 2 drużyny lekkich moździerzy. Wybrane zdjęcia poniżej.

Figurki mieszane Italeri i Revell.


Drużyna Dowodzenia. (Junior Officer)


Drużyna z MG - 42Dwie drużyny z  lekkimi moździerzami 50 mm


niedziela, 11 listopada 2012

Reinerowe Panzerwaffe cz. 1

Pierwsze koty za płoty w malowaniu maluchów w skali 1:72 do Battlegroup Kursk za mną. Po malowaniu znacznie większych modeli do Wh40k, podchodziłem z dużą rezerwą do poczynienia malutkich i tak naprawdę ubogich w detale modeli. Cóż sam sobie jestem winien, gdyż zależało mi na modelach z linii "Fast Assembly". Uzbrojony w farbki Pactra i całkowicie nieświadomy ich jakości zabrałem się za pierwszych niemiaszków;).


Czołg średni Pzkpfw V  Sd.Kfz.171
Pantera.

Transporter opancerzony Sd.Kfz. 251
Zwany potocznie Hanomagiem. Jedyna słuszna opcja transportu dla moich grenadierów pancernych;).Farbki Pactra:
Dunkelgelb, Olivegrun, Rotbraun
Farbki Citadel:
Badab Black, Boltgun Metal i Pigmenty Vallejo.

Cóż wyszło jak wyszło i jak to mawia mój znajomy "dupy nie urywa ale na stół może być";). Modele fast assembly to malowanie również było fast;). Czas powoli nastawić się psychicznie do odmalowania ponad setki piechoty.....

czwartek, 8 listopada 2012

Battlegroup Kursk - Pierwsze Starcie

Pragnę poinformować iż pierwsze całkowicie testowe starcie w BK już za nami. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zabunkrowaliśmy się w naszym "klubowym" garażu jak zwykle dzięki uprzejmości klubowicza Majka;). Na rozgrzanie wrzuciliśmy  szpil w Wh40k 2x2 2400 na stronę. Z pewnych przyczyn przemilczę wynik starcia;). Ale wracając do clue wieczoru czyli do BK, muszę powiedzieć iż jestem pod wielkim wrażeniem. mechaniki systemu. Pomimo tego iż tylko Przemos pochylił się nad książką, testowe starcie przebiegło bez większych zgrzytów. Mogę tylko domniemywać jak szybka będzie walka kiedy każdy już zaznajomi się z zasadami. Battle Rating, ukłony dla twórców systemu. Genialne rozwiązanie w swojej prostocie. Okolo 100 sztonów o różnych wartościach, bodajże od 1-4 oraz kilkanaście zawierające specjalne akcje, należy złożyć w jakiejś sakiewce, pudełku tak aby żaden z graczy nie widział jakie wartości losuje. Ów szton ciągnie się w następstwie straty jednostki. Jeśli suma na sztonach przekroczy nasz Battle Rating wynikający z rozpiski...cóż przegrywamy. Relacja może i przykrótka i posiadająca szczątkowe informacje ale zważcie na to iż chciałem przekazać jakie pierwsze wrażenie wywarł na mnie system;). Teraz już nie mam wątpliwości, podręcznik do OWW2 ląduje w koszu.


Poniżej kilka zdjęć z wczorajszego starcia, nic wielkiego gdyż strzelone we wczesnym etapie gry.