piątek, 30 marca 2012

Gdy opadnie bitewny kurz. Część 2.

TURA 4 CSM

Terminatorzy ruszają w kierunku gwardii sanguinusa. Szaleńczy ostrzał jest całkowicie nieskuteczny. Pociski rykoszetują od wspaniale zdobionych pancerzy zakonników.
Landraider bezskutecznie ostrzeliwuje zakonnego predatora.
Defiler rozpoczyna huraganowy ostrzał oddziału szturmowego z Reclusiarchą. Kolejni bracia zakonni padają martwi. (Jedynki mnie kochają;)) Furia z jaką Defiler naciera na zakonników pochłania jeszcze kolejnych dwóch. Sierżant uzbrojony w power fist stara się bezskutecznie zniszczyć maszynę kroczącą.

TURA 4 BA

Do starcia dzięki skrzydłom sanguinusa przyłącza się Furioso wraz z Astarothem i Kapłanem. Drednot z impentem wyprowadza kanonadę ciosów. Jeden z ciosów dosięga generatorów defilera. Eksplozja pokrywa wszystkich walczących. Oderwane odłamki pancerza zabijają dwóch braci zakonnych (meltagun).
Gwardziści poświęcają swe życie starając się opóźnić pochód terminatorów. Zalewają przeciwnika ogniem z Infernus pistoli i ruszają do beznadziejnej szarży. Jeden z terminatorów pada pod ostrzałem. Dochodzi do zwarcia. Żaden z ciosów niestety nie jest w stanie przebić starożytnych pancerzy zdrajców. Ciosy terminatorskich energetycznych broni oraz rękawic dosięgają każdego z zakonników.TURA 5 CSM

Berserkerzy z pobliskiego transportera ruszają biegiem wraz ze swoim demonicznym generałem. Terminatorzy ostrzeliwują odział Astoratha raniąc go samego. Demon spada z przestworzy wprost na Drednota. Siła uderzeń jest tak wielka iż zdołała przebić wiekowy pancerz. Eksplozja niszczy Librariana a odłamki ranią samego demona.
Landraider dalej bezskutecznie prowadzi ogień w kierunku predatora krwawych aniołów.

TURA 5 BA

Nadchodzi czas zapłaty. Oddział z Astarothem oraz Reclusiarchą szaleńczo szarżuje na oddział terminatorów oraz samego demona. Sam Astaroth powala kolosa swym energetycznym toporem. Pod śmiertelnym gradem ciosów giną również terminatorzy. (Konsolidacja w kierunku punktu).

TURA 6 CSM

Landraider chaosu celnie prowadzi ogień w kierunku Baal'a. Tlący się wrak zakonnego czołgu jest niemym wyznacznikiem sukcesu demonicznego bytu drzemiącego wewnątrz Landraidera.
Załoga Rhino oraz berserkerzy bezskutecznie ostrzeliwują zakonników.
TURA 6 BA

Trójka ocalałych zakonników wraz z Astarothem rusza naprzeciw Berserkerom Khorna. Furia zakonników jest straszliwa;P. Po istnym gradzie ciosów nikt ze zdrajców nie zostaje już przy życiu.( Znacznik zajęty).


Niestety walka toczy się dalej....

TURA 7 CSM
Berserkerzy opuszczają Landraidera i zajmują dwa znaczniki....
Bitwa zakończona wynikiem 2:1 dla CSM.

Konkluzje:
Rozpiska for fun. Nie posiadam w swojej kolekcji jeszcze kilku kluczowych modeli. Trzeba będzie w przyszłości pomyśleć nad zakupem predatora AutoLas i Storm Ravena plus box DC.

Poniżej kilka zdjęć z remisowej potyczki Majka z Sąsiadem.Kibicowali i obserwowali:

Wolfgar
Lokalny przywódca kosmicznej wilczej watahy.

Beret
Uodporniony na perswazję i presję dalej niezdecydowany na warhammerowe hobby;)Gdy opadnie bitewny kurz. Czyli premierowy raport bitewny.

Jako że bloga prowadzę od 2010 roku z większym lub mniejszym zapałem, dopiero teraz zdecydowałem się na stworzenie pierwszego raporciku. Zdeterminowany spakowałem aparat, utensylia do pisania i ruszyłem do punktu zbornego:).

Generalnie wczoraj zdążyliśmy zagrać dwie potyczki. Pierwsza bitwa BA vs CSM i druga TAU vs CSM 1500 pts.

Uczestniczący w manewrach:

Majk.
Bezkompromisowy dowódca Tau. Wszystkim znana jest jego wytrwałość w oczekiwaniu na nowy Codex. Prywatnie wielbiciel poezji waginogłowych. Sam ma zamiar wydać niebawem tomik wierszy.


Reiner.
Głównodowodzący siłami zakonu Krwawych Aniołów, znany z brawurowej taktyki oraz bezkrytycznego podejścia do swoich decyzji:P. Gra w lotto łudząc się zakupami w FW;).


Sąsiad vel AMC
Tajemnicze indywiduum obejmujące funkcję generała sił chaosu. Gdziekolwiek się pojawi czyni chaos;). Prywatnie smakosz  Tyskiego oraz Harnasia i Tatry.Rozpiski opiszę w telegraficznym skrócie gdyż w bitewnym szale zagineły.

BA

ASTORATH
RECLUSIARCH
8 AS Melta&Fist JP
9 AS Melta&TH JP
Sanguinary Priest JP
Baal Predator AC&HB
Furioso Librarian
Sanguinary Guard 2xInfernus Pistol

CSM

DEMON
2xBerserkerzy Fist
Vindykator
Predator Destructor
Defiler
5xTerminators
Landraider
Rhino

Rozstawienie Pitched Battle.Kontrola  4 punków.

Tło muzyczne:).


Inicjatywę wygrywa Sąsiad i wybiera dogodniejszą krawędź stołu. Zostawia Terminatorów w DP. Ja decyduję na pozostawienie w rezerwach oddziału Assaultów z Reclusiarchą oraz Gwardię Sanguinusa. Oddział z Astorathem i Furioso Librarianem w osłonie za budynkiem niedaleko znacznika. Baal Predator przy drugim znaczniku.Inicjatywy nie udaje się przejąć. Sąsiad zaczyna swoją pierwszą turę.

TURA 1 CSM


Berserkerzy Khorna wsiadają do Landraidera.
Transporter opancerzony Rhino rusza w kierunku wrogiego znacznika (12''). Załoga decyduje się na użycia osłony dymnej.
Demonicznie opętany Landraider otwiera huraganowy ogień z dział laserowych w kierunku Predatora klasy Baal. Dzięki osłonie ostrzał jest nieskuteczny.
Defiler oraz Predator Destruktor prowadzą ostrzał oddziału szturmowego z Astorathem. W wyniku morderczego ostrzału ginie trzech braci zakonnych.TURA 1 BA

Baal Predator wjeżdża w ruiny budynku, prowadząc ostrzał w kierunku nadjeżdżającego transportera chaosu. Zmasowany ogień ciężkich bolterów oraz głównej broni unieruchamia wrogi pojazd.
Furioso Librarian używa mocy psionicznych i na skrzydłach Sanguinusa pokonuje dystans potrzebny do osiągnięcia osłony przed wrogim ostrzałem. To samo też czyni Astorath z powierzonym mu oddziałem (rzut na bieg 1).TURA 2 CSM

Landraider rusza pełną predkością wypuszczając zasłonę dymną. Za kolosem porusza się na ten sam dystans demon. Defiler przemieszcza się aby mieć dogodną pozycję do ostrzelania oddziału szturmowego i samego Astoratha.
Ogień Defilera sprowadza zagładę na szturmowców krwawych aniołów. Gdy popioły opadają okazuje się iż przeżył tylko Astorath oraz Sanguinary Priest.
Kanonada Predatora Chaosu dosięga również czołg wsparcia krwawych aniołów. W fontannie iskier i gigantycznej eksplozji czołg traci wieżę a ogłuszona załoga nie jest w stanie podjąć żadnej akcji.
TURA 2 BA

Przelatujący nad polem walki ThunderHawk zrzuca na oznaczone pozycje Gwardię. Krew wrze w żyłach z wszechogarniającej żądzy zemsty. Niestety Demoniczny konstrukt chaosu zostaje poza zasięgiem broni gwardzistów.
Furioso Librarian wraz z Astorathem i kapłanem przemieszczają się w kierunku zniszczonego budynku.
TURA 3 CSM

Terminatorzy Chaosu teleportują się na pole bitwy z orbity. Koordynaty pochodziły od Ikony Berserkerów znajdujących się w transporterze Rhino. Landraider dalej na pełnej prędkości rusza w kierunku punktu. Demon w cieniu molocha na gąsienicach również zmierza w tym samym kierunku. Defiler kieruję w kierunku gwardii strumień ognia z miotacza płomieni. W płomieniach ginie dwóch gwardzistów.
Predator Chaosu uporczywie ostrzeliwuje Predatora ogłuszając kolejny raz załogę.
Konstrukt Chaosu rusza w szaleńczej szarży na gwardzistów sanguinusa. Mechaniczne ramię rozcina na pół jednego gwardzistów. Ocaleli gwardziści wycofują się z walki dzięki swoim plecakom. Lądują w pobliskim zniszczonym budynku.


  TURA 3 BA

Kolejny raz ThunderHawk zrzuca na pole bitwy kolejny oddział zakonników. Ogarnięci furią szturmowcy lądują niedaleko Vindykatora Chaosu. Wsparci ognistą przemową Recluziarchy rozpoczynają ostrzał czołgu. Promień z broni energetycznej brata Lorenzo penetruje pancerz pojazdu. Pole bitwy spowija dym po gigantycznej eksplozji.
Gwardziści Sanguinusa rozpoczynają ostrzał wrogiego predatora. Kanonada strzałów skutkuje zniszczeniem wrogiego czołgu.
W kierunku wroga również przemieszcza się Furiosa Librarian wraz z Astarothem.


Cdn.

środa, 28 marca 2012

Honoured Imperium i WIP Sanguinary Priest

Czasu na hobby jakoś mniej niż w ostatnich latach a płodzę ostatnio posty na potęgę. W ramach odskoczni od malowania piechoty w warsztacie wylądował zeszłoroczny zestaw urodzinowy czyli Honoured Imperium. Poniżej również WIP Sanguinary Priest'a w terminatorce.Model Sierżanta Terminatorów z AOBR. Dodałem power weapon z zestawu Sanguinary Guard i naramienniki FW. Podstawka z korka po kalifornijskim winku ;) wymaga w paru miejscach doklejenia korka lub użycia Liquid Green Stuffu.
wtorek, 27 marca 2012

Lemartes Guardian Of The Lost


Niestety zakupiony cienkopis okazał się totalnym niewypałem i dalej papirusy na moich modelach pozostają puste;). Poniżej kolejny special z armii Blood Angels. Tym razem na warsztat ruszył  Kapelan Lemartes zwany również strażnikiem zagubionych tudzież straconych;).

Farbki użyte podczas malowania.
Chaos Black, Codex Grey, Boltgun Metal, Red Gore, Blood Red, Blazing Orange,Skull White, Turquoise Hawk, Ice Blue, Dheneb Stone.
Badab Black, Gryphonne Sepia.
Metaliki Vallejo.

piątek, 23 marca 2012

Post z innej beczki. Beczki Irlandzkiej;)

Dzisiaj zaskoczę wszystkich i napiszę post niezwiązany z Wh40k;). Podczas oglądania drugiej części Sherlocka Holmesa z bezbłędnym Robertem Downeyem Jr. wpadł mi w ucho kapitalny irlandzki reel pasujący idealnie do sceny pościgu. Domniemywam iż w każdej części znajdzie się taki smaczek wzorem części pierwszej gdzie Robert odstresowywał się na ringu;)

Polecam w dobrym towarzystwie z dobrym piwem;).

poniedziałek, 19 marca 2012

In the grim dark future there is only Mr. A. Grim;)
W końcu się zdecydowałem na odmalowanie pierwszego w mojej karierze specjala. Librarian Ultramarines ,którego stworzyłem jakieś dwa, trzy lata temu nie nadawał się kompletnie do prezentacji szerszemu gronu widzów. Malowanie Astoratha było dla mnie nie lada wyzwaniem biorąc pod uwagę iż doświadczonym malarzem nie jestem i nigdy za takiego się nie uważałem. Cała przygoda z tą 40 kopią Garego Oldmana z Draculi Coppoliego trwała około 10h.

Farbki jakich użyłem do poczynienia tego modelu to:

Pancerz
Red Gore, Blood Red, Blazing Orange, Badab Black, Gryphone Sephia.
Broń
Boltgun Metal, Ultramarines Blue, Asurmen Blue, Badab Black, Hawk Turquoise, Ice Blue.
Inne
Tallran Flesh, Ogryn Flesh, Bleached Bone, Desert Yellow, Scorpion Green, Skull White, Dheneb Stone, Codex Grey oraz dwa metalizery Valleyo Copper i Rich Gold.

Metalizerami Vallego chyba nie potrafię malować, ale chyba to tyczy się wszystkich farb na bazie alkoholu;) po prostu dramat co chwile mieszanie farby.
Zdjęcia jak zwykle nie oddają prawdziwej kolorystyki modelu. Wydaje mi się że winne jest temu oświetlenie przy którym cykam fotki.